Fraksiyonel  radyo frekans ve altın iğne radyo frekanslarını bir arada bulunduran ileri teknolojili ve FDA onaylı bir sistemdir.

Fraksiyonel radyo frekans: pinxel fraksiyonel Rf mikro düzeyde iğnelerle cilt altına radyo frekans enerjisi vererek yapılan bir tedavi yöntemidir. Amaç verilebilecek en yüksek enerjiyi deriye zarar vermeden doğrudan cildin altına ulaştırmaktadır. İğnelerin cilt altına ilettiği radyo frekans dalgaları burada ısı artışına ve geçici doku hasarına yol açar böylece doğal bir yara iyileşme süreci başlatır. Böylece kollajen ve elastin liflerinin üretimi artarken cilt kendini yenileyerek onarmaya başlar. Cilt yüzeyinde hiçbir hasar olmadan iyileşme sağlanır.

Fraksiyonel radyo frekans ve altın iğne radyo frekans sistemlerini bir arada bulunduran bir teknolojidir.

Altın iğne uygulamasının en önemli avantajlarından birisi, işlem sonrası kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır. Uygulama alanında 3-5 saat kadar süren hafif bir pembelik ve ödem oluşur, bu da kısa sürede geçer. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında herhangi bir kısıtlama yapmaz. Bu tedavinin en önemli avantajlarından biri de yapılabileceğinden yaz döneminde tedaviye ara vermeye gerek kalmamasıdır.

Pinxel İğneli Radyo Frekansın Kullanım alanları cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavisinde , boyun ve dekolte bölgesinin toparlanmasında, yara izlerinin, çatlakların, aktif akne ve akne izlerinin, tedavisinde kol ve bacaklardaki sarkmaların düzeltilmesinde mucize denebilecek sonuçlar yaratır.

Uygulama Alanları

-Cilt kırışıklıklarının tedavisi,

-Cilt yenilenmesi ve kalitesinin artırılması

-Gebelik ve çatlakların tedavisi

-Yüz, boyun, dekote bölgesi sarkmaları

-Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi,

-Sivilce izlerinin tedavisi

-Cilt lekelerinin tedavisinde

-Yara izi (skar )tedavisi

-Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi,

-Gözeneklerin sıkılaştırlması